Prvi zapisi o termalni vodi so znani že iz časov Grkov in Rimljanov
Termalna voda je najpogosteje povezana z obiskom term. Z njo so napolnjeni bazeni v toplicah, kopanje v njih pa za seboj pušča izjemno prijetne občutke. Tovrstne vode pa verjetno ne povezujete direktno s starimi Grki in Rimljani. Prvi zapisi o njej namreč segajo ravno iz časa omenjenih ljudstev. Tudi oni so vedeli za marsikatere koristi termalne vode.
Dandanes vemo, da termalna voda na človeka dobro vpliva na najrazličnejše načine. Med drugim naj bi zmanjševala zmanjšanje mišične napetosti, izboljševala cirkulacijo, delovala protibolečinsko, zviševala naj bi aktivnost lokalnega metabolizma.
Več vrst termalne vode
Čeprav so vam morda povsem jasne številne koristi termalne vode, pa je velika verjetnost, da ne veste, da obstaja več vrst termalne vode. Delimo jih lahko tudi glede na mineralizacijo. Poznamo tako imenovane termomineralne vode, ki imajo mineralizacijo nad 1000 miligramov raztopljenih trdnih delcev mineralnih snovi v enem litru.
Znane so tudi akrotermalne vode, njihova mineralizacija pa je pod 1000 miligramov na liter tekočine. Termalne vode med seboj ločimo tudi glede na temperaturo.
Delitev termalnih voda glede na temperaturo
Termalna voda se torej lahko deli na več vrst, tudi glede na samo temperaturo. Poznamo termalne vode s temperaturo od 20 do 30 stopinj Celzija, vode s temperaturnim razponom od 34 do 38 stopinj Celzija in vodo, ki ima več kot 38 stopinj Celzija.

Termalna voda, ki ima temperaturo od 34 do 38 stopinj Celzija, se nahaja denimo v zdravilišču Laško.