Kateri zunanji disk za računalnik izbrati?

V današnjem času se marsikomu zdi, da je shranjevanje datotek v oblaku odlična rešitev. Kljub temu pa to ni vedno dovolj dobra izbira. V ta namen pogosto potrebujemo nekaj, kar je bolj oprijemljivo, lokalno. To v praksi pomeni, da potrebujemo nekaj, za kar ne bomo potrebovali povezave na splet.

Če na primer želite shranjevati večjo količino podatkov in do njih dostopati tudi, ko niste povezani na splet, potem so izvrstna izbira zunanji diski. Ena od možnosti je tudi zunanji SSD disk.

Izbira primernega zunanjega računalniškega diska

Ko se odločate za nakup zunanjega diska, se osredotočite na izbiro prave vrste povezave, na velikost prostora, ki ga potrebujete za shranjevanje. Kupiti morate dovolj hitrega glede na svoje potrebe.

Zunanji SSD disk shranjuje podatke v napravi zunaj računalnika
Zunanji SSD disk je zasnovan tako, da lahko uporabniki shranjujejo podatke v napravi zunaj svojega računalnika.

Odlična izbira za neposredno izvajanje težjih nalog na disku je negibljiv oziroma SSD trdi disk. Ta je dobra izbira za urejanje filma v ločljivosti HD, prav tako pride zelo prav, ko morate na primer čim hitreje prenesti nekoliko večjo količino podatkov.

Primerjava med SSD in HDD zunanjimi diski

Zunanje diske delimo na dve glavni kategoriji. To so SSD diski in HDD diski. Gre za dva različna načina shranjevanja podatkov in seveda dostopanja do podatkov.

SSD zunanji disk za svoje delovanje rabi majhne celične tranzistorje, ki se odzivajo na električne pulze. Njegovo poimenovanje kaže na to, da električni pulzi ne vključujejo premikajočih se delcev. Če ga primerjamo s HDD diskom, je zunanji SSD disk hitrejši, a seveda tudi precej dražji.

Ko gre za shranjevanje podatkov na vaš prenosni računalnik, imate kar nekaj možnosti. Ena od ključnih odločitev, ki jo boste morali sprejeti, je, ali želite uporabljati tradicionalne trde diske (HDD) ali pogone SSD (SSD). Toda kakšna je razlika? V tem videu spoznajte prednosti in slabosti obeh.

Zunanji HDD disk za shranjevanje podatkov uporablja vrteče se magnetne diske. V primerjavi s SSD diskom je torej cenovno dostopnejši, posledično počasnejši in bistveno manj odporen na mehanske poškodbe.

V isti kategoriji: